Розділ 1. Моніторинг виконання рекомендацій щодо пріоритетів реформи на 2020 – травень 2021 року
Уряду складно вдається реформування своєї організації та діяльності, а також системи ЦОВВ. Відсутнє лідерство Прем’єр-міністра України в цій реформі. Політична воля провести один з визначальних напрямків реформи – реформу діяльності міністерств (здійснення ними аналізу державної політики, стратегічного планування) досить слабка.
Координаційна рада з реформування державного управління при КМУ не має значного впливу на реформування державного управління.
Влада не завжди дослухається до наданих громадськістю рекомендацій і пропозицій.
Коментарі мають можливість залишати авторизовані користувачі
Ухвалити нову редакцію Стратегії реформування державного управління України на період до 2025 року та втілювати її в життя разом з Концепцією оптимізації системи центральних органів виконавчої влади.
У законопроєкті(ах) про внесення змін до законів України «Про Кабінет Міністрів України» та «Про центральні органи виконавчої влади» врахувати ключові положення, викладені в законопроєкті «Про Кабінет Міністрів України та центральні органи виконавчої влади», або ухвалити цей закон.
Ухвалити нову редакцію Регламенту КМУ.
Продовжувати реформу організації та діяльності міністерств, спрямовану на здійснення міністерствами функцій аналізу державної політики та стратегічного планування. Позбавити міністерства та інші ЦОВВ невластивих для них повноважень.
Утворювати директорати в міністерствах за всіма напрямами державної політики, за які відповідають міністерства. Директорати мають займатися формуванням державної політики, а не функціями, визначеними для них керівниками міністерств. Переглянути підходи до утворення директоратів у тих міністерствах, де вони не відбивають сутність реформи міністерств.
Укомплектувати на 100 % штатну чисельність директоратів міністерств висококваліфікованими кадрами.
Продовжувати:
реформу оплати праці державних службовців;
реформу професійного навчання державних службовців (у тому числі реформу колишньої НАДУ, яка нині приєднана до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та Української школи урядування);
впровадження Інформаційної системи управління людськими ресурсами на державній службі (HRMIS).Удосконалити методологію проведення конкурсів на посади державної служби, підвищити їх прозорість, незаангажованість, активізувати їх рекламну кампанію та комунікацію із суспільством у цьому питанні.
Ухвалити:
Закон України «Про адміністративну процедуру», внести зміни у пов’язані з ним закони та застосовувати його на практиці;
Закон України «Про адміністративний збір».
Продовжувати:
децентралізацію базових адміністративних послуг;
розвиток ЦНАП;
диджиталізацію адміністративних послуг.
Коментарі мають можливість залишати авторизовані користувачі
Коментарі мають можливість залишати авторизовані користувачі